Leden 2013

Znamení meče 1. Díl

26. ledna 2013 v 19:40 | Yuubi |  Znamení meče

Asi je blbost psát další povídku, ikdyž už jsem půl roku nesáhla na Velrybí dítě, ale už se stalo. Pokud někdo Velrybí dítě četl, tak se moc omlouvá a slibuji, že další díl napíšu, co nejdřív, jelikož se mi to nechce jen tak zahazovat. Tak snad se vám tohle bude líbit.Postavy: Pandora Anna Travenová, Pandora Miriam Travenová, Hrabě Robert Traven, Simon Jeres, Monika Jana Travenová, Jindřich Karel z Bezdohu, Evžen Sirus ze Zděvína, Jakub S. Loratský z Maranska, Hamid Aštar, Jerom Astisor
Odehrává se: v domě Travenů ve městě Ostu
Délka: tři a půl A4

Další díl najdete zde.
Všechny díly najdete tady."Chápeš to, růži, donesl mi růži! A kdyby jednu, dvacet jedna jich bylo, plná náruč. Ale já nevím, není to neslušné, troufalé?
Každý prý má na to nárok, každý po tom touží, ale já nevím. I já, i já jsem po tom toužila a teď nevím." Dořekla s táhlým dlouhým povzdechem a přesunula se na okenní parapet, kde své krásné šedomodré oči upírala na deštěm zmáčené ulice. Kontrastovaly s jejími dlouhými černými vlasy v nádhernou ukázku tvořivosti a temperamentu přírody. Pro dotvoření její vznešenosti byly v zadu na temeni svázané ve složitý účes, ale ve předu ji spadaly přes ramena, zahalená do světle modrých šatů rýsujících se kolem její štíhlé postavy. Byla překrásná.
"Nechápu to, opravdu to nechápu." Pokračovala a z očí jí tekly potoky slz. "Přijde mi to nezdvořilé, trapné. Je milý hezký, ale proč se objevil právě teď? Proč ne jindy? Proč ne vůbec?

Myšlenka dalšího týdne

20. ledna 2013 v 20:32 | yuubi |  Básničky
Není růže bez trní.
Kdo není šťastný, nevrní.
Kdo nemá křídla, nelétá.
V krajině chladné je zima bez léta.

Myšlenka týdne

15. ledna 2013 v 22:40 | yuubi |  Jedna až dvě myšlenky z yuubiččiny nástěnky
Často říci, co si myslím, není ta správná cesta.

Inzerát

10. ledna 2013 v 20:28 | Yuubi |  Básničky
Ve škole jsme měli veslohu napsat seznamovací inzerát a každý dostal nějakou postavu, za kterou to má napsat viz. důchodce, těhotná matka,... Já jsem dostala romantický básník, posuďte sami:

Když chodím hájem
jsem stále sám.
Chci život rájem,
však lidi, co znám,
neznají city mé
radosti přísliby.
Jen s tebou příjemné
ty chvíle byly by.